logo خبرگزاری بورس اوراق بهادار

در آستانه نزدیک شدن به پایان سال مالی یکی از کم ریسک ترین نمادهای بازار را بشناسید

۱۲ اسفند ۱۴۰۰ calender-icon
شرکت های زیرمجموعه خود خواهد داشت. با توجه به گزارش ۹ ماهه و همچنین یکماهه منتهی به ۳۰/۱۰/۱۴۰۰، دستیابی به درآمد عملیاتی ۱۴۰ هزار میلیاردی برای فولاد مبارکه دور از ذهن نمی باشد. در همین راستا انتظار می رود فولاد مبارکه در پایان دوره ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۱۴۰۰ سود خالص حدودا ۲۷۰ تومانی به ازای هر سهم ایجاد کند.
✅در صورتی که قیمت های جهانی با کاهش قابل توجهی مواجه نشوند تکرار این میزان سود در سال ۱۴۰۱ نیز قابل تحقق می باشد. در حال حاضر قیمت پایانی هر سهم فولاد ۱۰۶۷ تومان می باشد. به عبارتی سهم با نسبت پی بر ای ۳.۹۵ معامله می شود که نسبت تقریبا پایینی است و پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و با فرض تقسیم سود ۵۰ درصدی این نسبت برای سال ۱۴۰۱ به ۳.۵ واحد خواهد رسید.
✅تقریبا دو هفته قبل فولاد مبارکه در قیمت ۹۱۰ تومان هم معامله شد و با توجه به شرایط نامساعد بازار تکرار مجدد این سطح قیمت امکان پذیر می باشد. در همین راستا در صورتی که قیمت نماد به محدوده های ۹۰۰ الی ۹۵۰ تومان برسد، می تواند به عنوان یکی از گزینه های جذاب برای خریداران میان مدتی مورد بررسی قرار گیرد. در نظر داشته باشید که کاهش قیمت دلار نیما به سطوح کمتر از ۲۴ هزار تومان و همچنین افت قیمت های جهانی منجر به کاهش سودآوری این شرکت خواهد شد.
⚠️این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و به هیچ عنوان نباید مبنای برای خرید یا فروش سهامداران قرار گیرد. لذا کانال کدال هیچ گونه مسئولیتی در قبال سود و زیان سهامداران ندارد.
برچسب‌ها:
بستن X