logo خبرگزاری بورس اوراق بهادار

پیش بینی بورس امروز | هفته هیجان

۲۱ آبان ۱۳۹۹ calender-icon
شرکت‌های بورسی خواهد بود.
با از دست رفتن جذابیت سرمایه گذاری در بازارهای موازی و افزایش ریسک بالقوه این بازارها، امکان این وجود دارد که بار دیگر سرمایه‌های خرد مردم به بازار سرمایه بازگردد. در شرایطی که حجم فروشنده‌ها در بازار ارز، طلا و … بالا رفته است، می توان انتظار داشت حجم خریدها در بورس افزایش یابد چرا که بازار سرمایه تنها بازاری است که افت قابل توجهی داشته و به همین خاطر ریسک سرمایه گذاری میان مدت و بلندمدت در آن پایین تر از دیگر بازارهاست.
با وجود همه این شرایط نباید از یاد برد که هیجان بالقوه‌ای از بعدازظهر روز چهارشنبه تا کنون پشت بازار سرمایه منتظر مانده است که در معاملات امروز به حالت بالفعل درآید. باید دید این هیجان بازار را به کدام جهت سوق خواهد داد؟

واکنش بازارهای جهانی به انتخابات آمریکا

بازارهای جهانی نیز با توجه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوسانات قابل توجهی داشته است. هر بشکه نفت برنت با افت بیش از ۳ درصدی به زیر ۴۰ دلار کاهش یافت. این مسئله به تفاوت سیاست دو نامزد انتخابات آمریکا نسبت به استخراج نفت شیل و مسائل زیست محیطی باز می گردد. با روی کار آمدن بایدن می توان انتظار تغییرات قابل توجه در سمت عرضه و تقاضای نفت در بازارهای جهانی داشت.
اما فلزات پایه اغلب با رشد محسوسی همراه بودند به گونه‌ای که در معاملات پایان هفته، مس صعود قابل توجهی داشت و به مرز ۶۹۵۰ دلار رسید. روی نزدیک به ۱.۲۵ درصد رشد را به ثبت رساند و آلومینیوم نیز به مرز ۱۹۰۰ دلار رسید. همچنین هر اونس طلا نیز با رشد نزدیک به ۵۰ دلار در دو روز گذشته به مرز ۱۹۵۲ دلار رسید.

برچسب‌ها:
بستن X